Wyzwanie 50 słów dziennie

Cze 20, 2017 | inspiracje, książki, rozwój osobisty

Eksperyment kształtujący dobre nawyki

W ramach eksperymentu zainspirowanego genialną książką (o niej niżej) rozpoczynam wyzwanie polegające na tworzeniu tekstów – przelewaniu swoich myśli – w formie złożonej co najmniej z 50 słów.

Zasady ćwiczenia określają, że należy je wykonywać codziennie.

W związku z tym na niniejszym blogu będę zamieszczał krótkie wpisy.

W głównej mierze będą one dotyczyły funkcjonowania w obszarze biznesowym Profit Plusa – firmy, którą współprowadzę z całym ponad 50 osobowym zespołem.

Warto czytać książki

Dużo książek. Stale coś czytać.

Zapewne wielokrotnie będę tu o tym wspominał i powtarzał jak mantrę.

Ja tak mam i zanim skończę jedną już nie mogę się doczekać kiedy zacznę kolejną. Niecierpliwa ekscytacja dot. tego co w nie znajdę mnie rozsadza i napędza.

O książce:

Książka, która pchnęła mnie do pisania to „Mininawyki. Małymi krokami do sukcesu” autorstwa Stephena Guise’a (którą można kupić np. tutaj).

Autor podaje wiele pomysłów i przykładów, które pomagają radzić sobie z wykorzenieniem złych nawyków i wyrobieniem dobrych. Oczywiście sami decydujemy, które są dobre a które złe.

Książka w pełni zgodna jest z filozofią Kaizen, w której każde wielkie dzieło zawsze zaczyna się od pierwszego kroku. Kroku, który jest mały ale powielany w nieskończoność prowadzi nas ku doskonałości i mistrzostwu.

Z podobnymi inspiracjami i wskazówkami pomagającymi w rozwoju spotkać się możecie na blogu Anity Kowalskiej, który znajdziecie tutaj.

O mnie

O mnie

Cenię sobie mądrość, wiedzędoświadczenie. Ta pierwsza jest efektem połączenia dwóch kolejnych elementów. Do swoich "osiągnięć" w tych dziedzinach podchodzę z dużą ostrożnością. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną, abym mógł podzielić się ze "światem" czymś co go wzbogaci. Jednak kroczę tą drogą konsekwentnie a o postępach opowiadam tutaj.

Możesz tu zostawić swojego mejla

O stronie

Teksty i treści pojawiające się na moim blogu są moimi osobistymi przemyśleniami, spisanymi doświadczeniami i lekturowymi inspiracjami. Chętnie i otwarcie się nimi dzielę z Wami, moimi wspaniałymi czytelnikami. Jeśli jednak przychodzisz tu trollować lub hejtować to wiedz, że spotkasz się z wszelkimi możliwymi krokami mającymi na celu ochronę komfortu czytelniczego wszystkich, którzy przychodzą tu dla własnego rozwoju, ciekawości czy kulturalnej dyskusji.

Share This

Podziel się tym wpisem!

Jeśli dotarłeś do końca to zakładam, że zainteresował Cię ten tekst. A skoro tak to może kogoś z Twoich znajomych też zainteresuje :)