Przesłanie wakacyjne dla uczestników The Avenue i The Grade

lip 1, 2020 | Czas wolny, inspiracje, rozwój osobisty, The Grade, Wartości, Życie

The Avenue & The Grade

 

Dwa programy adresowane do młodych osób w wieku licealnym. Jeden dla dziewcząt (https://avenuegdansk.pl/), drugi dla chłopców (https://thegrade.gdansk.pl/). Obydwa nastawione na wspieranie w rozwijaniu ponadczasowych kompetencji, które mają być dla tych mlodych ludzi fundamentem, na którym będą budować dorosłe życie.

 

Każdego kto chciałby dowiedzieć się więcej i może dołączyć lub zarekomendować uczestnictwo w takim programie swoim bliskim i znajomym odsyłam do w/w stron internetowych.

 

Zakończenie kolejnego roku

 

Zwieńczeniem kolejnego roku pracy tych młodych, wspaniałych i zaangażowanych ludzi było spotkanie – na tyle liczne i uroczyste na ile pozwalały zasady sanitarne tego trudnego czasu. Materiał wideo podsumowujący to wydarzenie jest dostępny pod tym linkiem: Rozdanie dyplomów The Avenue & The Grade

 

Przesłanie na wakacje

 

Podsumowując ten rok podzieliłem się ze wszystkimi uczestnikami spotkania trzema myślami, które zamknąłem w kategorii przesłania wakacyjnego, ale które równie dobrze może pozostać w umysłach i sercach na dłużej.

 

Aby nie popadło ono w zapomnienie i aby nie zasłoniła tych myśli mgła niepamięci, chciałbym je tutaj przywołać, żeby każdy kto ma chęć mógł tu wrócić i zainspirować się ponownie.

 

Trzy rzeczy o których warto pamiętać

 

1. Wszystko co macie, macie dlatego, że zostało Wam to dane.

 

Nawet jeśli coś osiągnąłeś samodzielnie, to dotarłeś tam dzięki posiadanym talentom i zasobom, które otrzymałeś od kogoś innego – od rodziców, od natury, od Boga.

Pamiętajcie o codziennej wdzięczności za to, co dziś posiadacie. Pamiętacie, że z tymi darami wiąże się wielka odpowiedzialność. Waszym zadaniem jest je pomnażać i dzielić się z tymi, którzy otrzymali mniej.

 

2. Traktujcie każdy nowy dzień jak skarbiec złota, który tylko na Was czeka, żeby z niego skorzystać.

 

Traktuj tak nawet poniedziałki 😉 Wstawaj wcześnie (jak najwcześniej się da), żeby móc się tym dniem cieszyć najszybciej i najdłużej jak to możliwe. Planuj, działaj, myśl, ucz się i kochaj. A w duchu tej miłości służ innym, swojemu bliższemu i dalszemu otoczeniu najlepiej jak potrafisz.

 

3. Nie gon szczęścia i nie szukaj na siłę miłości.

One przyjdą – otwórz się na przygodę. Doświadczaj i przeżywaj. Przekraczaj granice. Idź na piechotę do Medjugorie (albo chociaż do Częstochowy), jedź autostopem do Madrytu (albo chociaż do Berlina), wybierz się na wyprawę rowerowa do Holandii (albo chociaż na Mazury). Poznawaj ludzi, ich języki i obyczaje. Nie nocuj w hotelach, a raczej pod chmurką, w namiocie lub najlepiej u tubylców. Szukaj inspiracji w takich miejscach ja np. to: https://www.facebook.com/zbutadomaryi/

 

Ponadto…

 

Dołącz do wakacyjnego wyzwania, które może pomoże Ci popracować nad zdrowymi nawykami w czasie, gdy nie wiszą nad Tobą szkolne obowiązki.

Dołącz do wyzwania na największą liczbę kilomterów pokonanych na własnych stopach:

 

i na urządeniach z kołami 😉 

  

 

O mnie

O mnie

Cenię sobie mądrość, wiedzędoświadczenie. Ta pierwsza jest efektem połączenia dwóch kolejnych elementów. Do swoich "osiągnięć" w tych dziedzinach podchodzę z dużą ostrożnością. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną, abym mógł podzielić się ze "światem" czymś co go wzbogaci. Jednak kroczę tą drogą konsekwentnie a o postępach opowiadam tutaj.

Możesz tu zostawić swojego mejla

O stronie

Teksty i treści pojawiające się na moim blogu są moimi osobistymi przemyśleniami, spisanymi doświadczeniami i lekturowymi inspiracjami. Chętnie i otwarcie się nimi dzielę z Wami, moimi wspaniałymi czytelnikami. Jeśli jednak przychodzisz tu trollować lub hejtować to wiedz, że spotkasz się z wszelkimi możliwymi krokami mającymi na celu ochronę komfortu czytelniczego wszystkich, którzy przychodzą tu dla własnego rozwoju, ciekawości czy kulturalnej dyskusji.

Share This

Podziel się tym wpisem!

Jeśli dotarłeś do końca to zakładam, że zainteresował Cię ten tekst. A skoro tak to może kogoś z Twoich znajomych też zainteresuje :)